Про що повідають дерева
На сьогоднішний час є найунікальніші дерева України і насправді їх дуже багато.
Ця скарбниця див української природи невичерпна і ще довго радуватиме нас, якщо будем бережно до неї ставитись.
Чудо-яблуня (яблуня-колонія)
місто Кролевець, Сумська область
Наукового пояснення такого “дерева-колонії” немає. Справа в тому, що ця яблуня вміє самостійно укорінюватись гілками.
Росте у вигляді куща, а вік її – близько 220 років.
Належить королевецьке дерево до «Семи природних чудес України». Та ця рослина, безумовно, є однією з найдивовижніших у світі.
Дуб Грюневальда
Голосіївський район міста Києва
Дуб названий на честь середньовічного німецького художника Матіаса Грюнвальда, який малював дуби. Дерево виглядає казково і незвично, як і картини цього автора.
Кам’яні дерева
Донецька область, селище Олексієво-Дружківка
Рештки скам’янілих дерев були знайдені неподалік від Олексієво-Дружківки під час розробки піщаного кар’єру. Їм приблизно по 160-250 мільйонів років.
Найбільший об’єкт знахідки — цілий мінералізований стовбур довжиною шість метрів.
Цікаво, що ці, колись зелені рослини з плодами-шишками, придатними для їжі, живуть і зараз, хоча зустрічаються досить рідко, в основному на півдні Південної Америки — у Чилі, Бразилії, а також в Австралії.
Цікаво, що ці, колись зелені рослини з плодами-шишками, придатними для їжі, живуть і зараз, хоча зустрічаються досить рідко, в основному на півдні Південної Америки — у Чилі, Бразилії, а також в Австралії.
Дуб-патріарх
Селище Глинне Рокитнівського району Рівненської області
Це – найстаріше дерево України, вік якого сягає 1300 років.
Має обхват 8,4 метра. Його ледве охоплюють, узявшись за руки, п’ятеро людей.
Має обхват 8,4 метра. Його ледве охоплюють, узявшись за руки, п’ятеро людей.
Не один раз дуб уражався блискавками. Саме після однієї з них, яка вдарила у 28 червня 1997 року, зрізала найтовщу гілку та розкроїла кору дерева аж до землі, вчені – дендрологи визначили вік шанованого дерева.
Безсоромниця
Південний берег Криму
Офіційна назва дерева – суничник дрібноплідний. В середині кожного літа з його корою, яка має яскраво-червоний відтінок, відбувається метаморфоза. Вона починає тріскатися, скочуватися тонкою стружкою, і поступово повністю оголюються всі гілки і стовбур дерева.
До речі, колір гілок і стовбура унікальний — ніжно-фісташковий. Саме тому дерево і прозване безсоромницею.
Насправді таким ось незвичайним чином дерево підтримує своє зростання, а кору скидає для того, щоб якомога більше поглинути світла. Дерево називається суничником через те, що його плоди і зовнішнім виглядом і своїми смаковими якостями нагадують суницю.
Запорізький дуб
Острів Хортиця, район міста Запоріжжя
Це дерево є священною реліквією українського козацтва. Під його кроною, за переказами, відпочивали дружинники українських князів Олега і Святослава. Під гілками цього дуба звернувся до своїх козаків з настановчим словом Богдан Хмельницький, ведучи їх навесні 1648 року на битву під Жовтими Водами.
Так само перекази стверджують, що саме під цим дубом запорізькі козаки писали свого славетного листа турецькому султанові — що знайшло своє відтворення у відомій картині І. Рєпіна.
Саме цю скарбницю природи ми маємо берегти і пам*ятати. Бережіть природу та себе. До нових зустріч.
Комментарии
Отправить комментарий